Spintos ką reikėtų žinoti
Svarbumas spintos namuose. Baldų gamintojai salonus pripildė įvairiausių spintų, unikalių savo konstrukcija, dizainu ir funkcionalumu. Jų asortimentą sudaro keli tipai, turintys vieną bendrą tikslą – asmeninių savininko daiktų saugojimą, tačiau tuo pat metu jie visiškai skiriasi vienas nuo kito konfigūracijos požiūriu, skiriasi ne tik forma ir dydžiu, bet ir durų elementų judėjimo mechanizme. Ir kiekvienas iš šių tipų turi dar keletą klasifikacijų.
Įvairovė yra nepaprastai didelė, tačiau kartu sukuria papildomų sunkumų renkantis. Šis straipsnis padės jums naršyti po platų šių baldų asortimentą ir išsiaiškinti, kokio tipo spintas galima įsigyti ir kokie yra kiekvienos spintos privalumai.
Įvairovė
Visų tipų spintas galima suskirstyti į dvi pagrindines grupes:
Slankiosios durys.
Varstomos durys.
Su slankiosiomis durimis spinta gali lengvai perkirsti norimą erdvę.
Tinka į nišas ir gali būti korpusinės.
Stumdomų spintų modeliai savo ruožtu turi rėmą, nors ir ne visada pilną.
Šie gaminiai turi tokių pranašumų kaip transportavimas, mobilumas ir dizaino universalumas.
Paruošti spintų modeliai yra daug pigesni nei pagal užsakymą pagaminti produktai.
Prieškambario spintos
Reikėtų nepamiršti, kad spintą, nors ir iš dalies, vis tiek reikia pritvirtinti prie sienų, todėl gipso kartono buvimas ant sienos konstrukcijos gali tapti priežastimi atsisakyti pirkti tokią spintą.
Tačiau tuo pačiu metu papildomų rėmo elementų nebuvimas leidžia visiškai išnaudoti daiktams laikyti skirtą plotą.
Matmenys
Nepriklausomai nuo konstrukcijos tipo, kokia bus Jūsų spinta, iš pradžių būtina išmatuoti kambarį ir tą jo dalį, kurioje planuojama įrengti norimą spintą.
Svarbu ne tik apskaičiuoti erdvės plotį, ilgį, aukštį ir nustatyti naudingą plotą, bet ir atsižvelgti į jungiklių, lizdų, durų ir langų angų bei pačių durų ir langų varčių, palangių buvimą, šildymo sistemos ir kt. buvimą.
Tik išmatavus erdvę, apytiksliai nustatomi konstrukcijos matmenys, atsižvelgiant į grindjuostes, visų rūšių tarpus ir nelygumus. Spinta gali būti žemai ant kojų arba užpildyti visą erdvę nuo grindų iki lubų.
Kitas žingsnis – nustatyti leistiną gaminio gylį. Pagal standartą jis siekia 0,6 m., tačiau jis gali būti didesnis arba mažesnis.