Buitine technika su defektais
Buitine technika su defektais.
Prekės su pažeista pakuote. Buitine technika su defektais kurie gali atsirasti pervežant arba laikant sandėlyje, prekių pakuotė gali susiglamžyti, išsipurvinti ar susitrinti. Tai neturi įtakos buitinės technikos būklei ir kokybei, tačiau išvaizda tampa nuskurusi, tai dažnai tampa priežastimi nukainuoti prekes.
Šiuolaikinė pakuotė yra pakankamai tvirta, kad apsaugotų daiktą nuo pažeidimų, o suglamžyta dėžutė nėra didelė problema. Tačiau graži pakuotė dažnai yra prekės ženklo kokybės ženklas, todėl prekės kaina dažnai sumažinama, kai pakuotė buvo pažeista.
Jei prekė dovanai nereikalinga, o dėžutę vis tiek tenka išmesti, nerimauti dėl suglamžytų kampų ar įplyšimų neverta.
Svarbu, prekėms pažeistoje pakuotėje taikoma garantija ir grąžinimo galimybė pakuotės būklė neturi reikšmės.
Buitinė technika su pažeista pakuote su mechaniniais pažeidimais.
Į šią kategoriją nukainuota buitine technika įeina pirkiniai su grynai kosmetiniais defektais įbrėžimais ar įlenkimais. Šie pažeidimai vadinami paviršutiniškais ir neturėtų turėti įtakos prekės funkcionalumui, tačiau yra laikomi pateikimo prekinės išvaizdos pažeidimu. Nukainota buitine technika, prekės aprašyme pardavėjas privalo sąžiningai paminėti visus trūkumus.
Taip dažnai nutinka su dideliais buitiniais prietaisais, tokiais kaip šaldytuvai ir elektrinės viryklės. Apčiuopiama nuolaida kartais netgi leidžia įsigyti aukščiausios kokybės techniką. Tai pravartu, kai galvojate, kad montuojant defektų gali ir nesimatyti.
Pavyzdžiui, šaldytuvą galima perkelti į spintą, o įmontuojamą orkaitę montuoti virtuvės spintelėje.
Buitinė technika su pažeista pakuote, subraižyta ar šiek tiek sulankstyta įranga gali puikiai pasitarnauti užmiestyje, nakvynės namuose ar nuomojamame bute.
Svarbu: paviršinis pažeidimas nėra defektas, todėl garantija ir grąžinimo galimybės išlieka tos pačios.
Vitrinose stovintys prekių pavyzdžiai.
Ši sumažinimo parinktis taikoma produktams, kurie kurį laiką buvo naudojami kaip parodos pavyzdžiai parduotuvėje.
Televizoriai ir monitoriai gali likti ilgą laiką įjungti lange, kad parodytų klientams vaizdo kokybę. Šiuolaikinių technologijų tarnavimo laikas yra puikus, todėl įrenginys gali tarnauti ilgai, tačiau kainuos žymiai pigiau nei tas kuris niekada nebuvo įjungtas.
Yra produktų, kurie pirkėjams rodomi be įjugimo.
Dažniausiai tai būna dideli buitiniai prietaisai, tokie kaip skalbimo mašinos, indaplovės, viryklės: klientai tiesiog atidaro ir uždaro dureles, apžiūri ir liečia paviršius.
Mažoms prekėms gali būti taikoma nuolaida, jei demonstruojant klientams jos buvo išpakuotos iš pakuočių ir leista jas laikyti rankose. Pardavėjai dažnai gali nuplėšti ekrano apsaugą, kad parodytų vaizdo kokybę.
Svarbu: vitrinų pavyzdžiams išlaikoma garantija ir galimybė grąžinti prekes.
Produktai su išpakuota pakuote arba naudoti. Buitine technika su defektais.
Klientai gali grąžinti į parduotuvę prekę, kurią nupirko, bet nenaudojo ir parduotuvė turės ją parduoti šiek tiek pigiau. Daiktas su eksploatacijos pėdsakais buitinė technika su išorės defektais taip pat bus nukainotas, tačiau jis jau bus laikomas naudotu.
Tiesą sakant, gaminys gali būti labai geros būklės arba visiškai naujas: pavyzdžiui, jis buvo tiesiog išpakuotas ir laikomas rankose. Nauja buitine technika su defektais. Dovanos dažnai patenka į šią kategoriją: pavyzdžiui, žmogui netyčia gali būti įteikti du vienodi išmanieji telefonai ar lygintuvai. Norėdamas iš to gauti naudos, jis prekes gali nunešti į parduotuvę arba iškeisti į ką nors kita. Man taip atsitiko, kad kriauklė netilpo po spintele, o čiaupas nebuvo tinkamo dydžio.
Svarbu: prekes be naudojimo žymių į ne internetinę parduotuvę galima grąžinti per dvi savaites, o internetu – per savaitę.
Galima tai patikslinti pas pardavėją.
Sutaisytos prekės. Buitine technika su defektais.
Kartais buitine technika prekiaujančiose parduotuvėse po remonto atsiranda prekių su nuolaida. Buitine technika su transportavimo defektais, tai reiškia, kad prekė galėjo būti pažeista transportuojant ar laikant sandėlyje ir buvo sutrikęs jos funkcionalumas. Kitas variantas yra gamyklinis defektas.
Tokiu atveju parduotuvė pati atkuria prekių funkcionalumą paslaugų centre. Tada jis parduodamas už mažesnę kainą, o pirkėjas apie tai įspėjamas: prie aprašymo pridedant informaciją apie gedimą ir remontą, pavyzdžiui, apie stiklo keitimą išmaniajame telefone.
Svarbu: prekė po remonto gali būti grąžinama ir keičiama, nebent pirkėjas vėliau bandė ją taisyti pats.
Nepilnai sukomplektuotos prekės.
Jei gamintojas pamiršo į išmanųjį telefoną įdėti ausines, o ant vaikiško vežimėlio gobtuvą ar lietpaltį, tokios prekės bus laikomos nepilnos komplektacijos ir turės būti parduodamos pigiau. Tokių gaminių atveju svarbu, kad detalės nebuvimas neturėtų įtakos funkcionalumui, kad būtų galima ją pakeisti arba prekę naudoti be jos.
Kartais nuolaida visiškai kompensuoja nepilną prekės komplektaciją: išmaniesiems telefonams skirtos ausinės retai atkuria gerą garsą, o dažniausiai jos pakeičiamos naujomis ir perkamos atskirai. Jei geras dulkių siurblys parduodamas pigiau be žarnos, bet prie jo tinka sena nuo seno siurblio, bet jis yra tvarkingas, tai irgi yra priežastis pagalvoti apie taupymą.
Svarbu: nepilna komplektacija neturi įtakos garantiniam laikotarpiui ir prekių keitimo galimybei.
Produktai, kurių funkcionalumas yra sutrikęs.
Dar prieš pardavimą gali atsirasti įrenginių veikimo sutrikimų, pavyzdžiui, dėl gamyklinio broko ar sugadinimo sandėlyje. Prekes, kurių taisyti nebegalima, galima panaudoti atsarginėms dalims arba išmesti.
Kai kurie defektai netrukdo naudotis įrenginiu.
Pavyzdžiui, nėra kritiška, jei mygtukas neveikia ant televizoriaus korpuso jį gali kompensuoti veikiantis pultelio mygtukas. Viskas priklauso nuo esamos situacijos.
Svarbu: pirkėjas turi būti įspėtas apie visus trūkumus.