2022 metų šaldytuvai su No Frost sistema, privalumai ir trūkumai, įvertinimas pagal kokybę ir patikimumą.
Rinkdamiesi gerą šaldytuvą namams, vartotojai nori, kad toks įrenginys savo darbą atliktų beveik nepastebimai ir nepriekaištingai.
Kalbama ne tik apie triukšmo lygį, bet ir apie kamerų priežiūros dažnumą.
Šaldytuvų reitingai, modeliai, kainos ir kokybės atžvilgiu.
Kas yra No Frost šaldytuve, privalumai ir trūkumai
No Frost – tai technologija, kuri pašalina šerkšną, ledą nuo šaldytuvo sienų, kaitaliojant kompresoriaus veikimo ir poilsio laiką.
Šioje technologijoje esantys keli ventiliatoriai neleidžia susidaryti drėgmei ant kamerų sienelių, todėl nereikia rankinio atitirpinimo.
Tokiam šaldytuvui reikia mažiau priežiūros – tai pagrindinis tokių sistemų pliusas.
Įrenginiai išsiskiria vienodu temperatūros pasiskirstymu, todėl padidėja aušinimo efektyvumas.
Trūkumai yra didesnis energijos suvartojimas ir didesnė kaina.
Šaldytuvų su No Frost tipai
Šaldytuvai No Frost skirstomi į dvi kategorijas:
- Kombinuotas No Frost. Technologija taikoma tik šaldikliui, kurio temperatūra yra žemiausia.
- Full No Frost. Tokiu atveju sistema veikia visuose šaldytuvo skyriuose, o tai padidina efektyvumą.
Geriausi šaldytuvų gamintojai
Vestfrost
Danijos prekės ženklas, gaminantis aukščiausios klasės šaldytuvus. Gaminiai garsėja dideliu patikimumu ir novatoriškomis gamybos technologijomis.
Visos prekės atitinka A+ ir A++ energijos suvartojimo klases, tačiau asortimentas nėra gausus.
Liebherr
Prekės ženklas kuris neabejotinai yra vienas iš šaldytuvų rinkos lyderių, Liebherr gaminiai dengia daugiau nei 90% visos rinkos įvairovės šaldytuvų pramonėje.
Tarp akivaizdžių trūkumų išsiskiria aukštomis kainomis.
PATIKSLINIMAS. Už to slypi didesnis šių šaldytuvų patikimumas, vadinamoji prekės ženklo permoka. Gamintojo teigimu, tokia priemoka tai atitinkama kokybė šaldytuvų gamyboje. Pirkėjai patys sprendžia, ar verta permokėti, tačiau dauguma vartotojų šį prekės ženklą laiko vienu geriausių, o tai reiškia, kad artimiausiu metu kainų mažinimo tikrai nebus.
BEKO
Turkijos gamybos įmonė yra viena iš nedaugelio, aiškiai orientuotų į biudžetinį rinkos segmentą.
Vartotojas galės įsigyti nebrangų ir kokybišką variantą.
Įmonė gali džiuginti ne tik patrauklia kaina: tarp viso asortimento vilioja ir ypatingas šaldytuvų dizainas.
LG
LG šaldytuvų rinkoje siūlomi tik 4 modeliai, kurie skiriasi kai kuriomis dizaino savybėmis ir įranga.
Tačiau platus funkcionalumas ir tokios gyvenimą supaprastinančios funkcijos, kaip valdymas išmaniuoju telefonu, išskiria prekės ženklą iš daugybės analogų.
Produktai yra labai paklausūs. Net ir šioje srityje, kuriai įmonė skiria pastebimai mažiau dėmesio, pavyko pelnyti šimtų vartotojų pasitikėjimą ir pripažinimą.
Samsung
Vienas garsiausių įrangos gamintojų pasaulyje.
Buitinės technikos srityje firma pamažu nusileido kitoms įmonėms, tačiau vis dar laikoma viena patikimiausių.
Lyginant su aukščiau aprašytomis įmonėmis, verta paminėti, kad šis prekės ženklas orientuojasi į vidutinį gyventojų segmentą ir jame siūlo gana platų produktų asortimentą. Kalbant apie kokybę, Samsung taip pat per daugelį metų sugebėjo įsitvirtinti kaip patikimas buitinės technikos gamintojas.
Paprastai šios markės šaldytuvų modeliai neturi LCD ekrano ir kitų smulkmenų, tačiau gali pasigirti dideliu energijos vartojimo efektyvumu.
Pagal dydį ir talpą kiekvienas vartotojas ras sau tinkamą variantą, taip pat už tinkamą kainą. Sukūrimo kokybė yra aukščiausia, efektyvumas džiugina, o tai reiškia, kad produktai ilgai išlieka švieži.
SVARBU! No Frost šaldytuvų rinkoje yra ir daugiau gamintojų, kurie atitiktų įvertinimą pagal kainą ir kokybę, tačiau kai kurios įmonės (iš neįtrauktų į sąrašą) turi per mažą asortimentą, kad būtų galima paminėti, arba tarp daugybės modelių yra tik keli verti dėmesio.
Kaip išsirinkti kokybišką ir nebrangų šaldytuvą su No Frost sistema
Būtina atkreipti dėmesį į keletą parametrų.
Kompresorių skaičius
Kompresorių skaičius turi įtakos vėsinimo ir užšaldymo greičiui: kuo jų daugiau, tuo greičiau ir efektyviau dirba šaldiklis ir šaldytuvas.
Rekomenduojama teikti pirmenybę modeliams su daugiau nei vienu kompresoriumi, nes vieno ne visada pakanka, kaip pastebėjo daugelis vartotojų ir ekspertų iš savo patirties. Tačiau šiuo atveju turite sutelkti dėmesį ir į biudžetą, nes šis pasirinkimas daro didelę įtaką kainai.
No Frost šaldytuvai su inverteriniu kompresoriumi. Pagrindinis jo bruožas yra ilgesnis tarnavimo laikas. Taip yra dėl to, kad maitinimo blokas veikia periodiškai.
Galia
Didelė galia reikš greitesnį atitirpimą.
Paprastai šis rodiklis turi įtakos našumui.
Greitai gendančių produktų atveju optimalus našumas bus 10 kg ar daugiau per dieną.
SVARBU! Galingesni įrenginiai visada sunaudoja daug energijos.
Energijos klasė
Svarbus parametras, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį – energijos vartojimo efektyvumas, arba ekonomiškumas, jį lemia energijos vartojimo klasė.
Patys ekonomiškiausi šaldytuvai pagaminti pagal A +++ standartą.
Tiesiog tokių įrenginių kaina yra daug didesnė nei analogų.
Šaldytuvo talpa
Kitas svarbus aspektas yra šaldytuvo talpa, į kurį reikia atsižvelgti prieš perkant šaldytuvą. Pagal talpą šaldytuvai skirstomi į šias kategorijas:
- Iki 250 l. Šiai kategorijai priklauso kompaktiški vienos kameros modeliai. Kompaktiškumas ir efektyvumas yra tik pagrindiniai tokių įrenginių privalumai.
- Iki 350 l. Čia kalbame apie vidutinio dydžio įrenginius. Jie išsiskiria aukštu patogumo lygiu, nes šaldytuvo skyrius yra savininko veido lygyje.
- Nuo 350l. Tai apima tik talpiausius šaldytuvų variantus, tačiau tokių šaldytuvų matmenys yra gana dideli. Nors, nepaisant to, jų energijos suvartojimas yra gana mažas.
Konstrukcijos tipas
- Klasikinis (60 cm pločio). Populiariausia šaldytuvų kategorija. Tokie šaldytuvai yra kompaktiški ir gana lengvi, tačiau dauguma vartotojų juos renkasi daugiausia dėl lengvo montavimo ir prieinamų kainų. Tinka vienišiems žmonėms, nes talpa nėra pati stipriausia šio šaldytuvo pusė.
- Įmontuojami – integruojami. Šie šaldytuvai yra nišiniai. Talpinami į virtuvės spintas, derinant prie baldų dizaino. Nesuprasi ar tokioje virtuvėje yra šaldytuvas ar ne, nes jis nematomas, paslėptas balduose. Kompaktiški, tačiau ir jų kaina yra didesnė. Tinka bet kokiam virtuvės interjerui.
- Side By Side. Novatoriškiausias variantas, turintis ypatingą dizainą. Šis skirtumas slypi skirtingame durelių išdėstyme, todėl šaldytuvas atrodo kaip spintelė.
- French door. Puikus pasirinkimas, kuriam būdingas ypatingas durų išdėstymas. Atkreipkite dėmesį, kad šaldiklio skyrius yra apačioje. Konstrukcijos viršuje yra varstomos durys. Pagrindinis tokių įrenginių privalumas – kompaktiškumas, o jų talpa tiesiog nuostabi.
Kamerų skaičius
Kamerų skaičius turėtų būti parenkamas atsižvelgiant į name gyvenančių žmonių skaičių: kuo daugiau jų bus, tuo daugiau kamerų reikės.
Vienišiams vienos kameros varianto bus daugiau nei pakankamai, šeimoms, ypač didesnėms, reikėtų rinktis nuo 2-3 kamerų modelius, žiūrėti didesnės talpos šaldytuvus.
Papildomas funkcionalumas
Papildomos funkcijos dažnai apima:
- Superfrize. Šaldantis smūgis, leidžiantis per kelias sekundes užšaldyti vaisius ir uogas.
- Nulinė zona. Specializuotas nulinės temperatūros skyrius puikiai tinka mėsos gaminiams
Paprastas šaldytuvas ar No Frost, kas geriau?
Siekiant palyginti kiekvieno šaldytuvo atitirpinimo sistemos privalumus ir trūkumus, buvo sudaryta palyginimo lentelė.
Įprastas šaldytuvas
Pliusai | Minusai |
Demokratinės kainos Platus modelių asortimentas Didesnės kameros. Energijos efektyvumas Žemas garsas | Ant galinės sienelės nuolat susidaro kondensatas ir užšąla Norint atkurti prarastą temperatūrą, reikia daugiau laiko. Rankinio atitirpinimo poreikis Netolygi temperatūra |
Su sistema No Frost
Pliusai | Minusai |
Maži priežiūros reikalavimai Tolygus temperatūros pasiskirstymas visame skyriaus plote Ypač naudingas yra No Frost buvimas šaldiklyje Greitas temperatūros atkūrimas po ilgos darbo pertraukos Greitas užšalimas Ant galinės sienelės praktiškai nėra kondensato | Mažesnė talpa Aukšta kaina Vartoja daugiau energijos Yra triukšmingų modelių |
Ką reikėtų žinoti prieš perkant No Frost šaldytuvą ekspertų patarimai
Šaldytuvai su Side-by-Side technologijos galimybės laikomos geriausiais.
Tačiau išsirinkti geriausio modelio tikrai neįmanoma.
Kiekvienas šaldytuvas turi savo pliusų ir minusų.
Pasirinkimas priklauso nuo virtuvės vietos ir ypatybių, todėl vartotojas pats turi nuspręsti, kuri šaldytuvų kategorija jam labiausiai tinka.
Svarbų vaidmenį turi biudžetas, kurį pirkėjas nori skirti pirkiniui, todėl šaldytuvų sąrašas taip pat skirstomas į kainų segmentus.
Taigi kiekvienas vartotojas galės pasirinkti geriausią kokybės ir patikimumo variantą ir pats nuspręsti, ar pirkti No Frost šaldytuvą.
Belieka tik surasti kur šaldytuvą nusipirkti.
Daugiau straipsnių apie buitinę techniką rasite čia.
O ką manote Jūs apie tokio tipo šaldytuvus?
Pasidalinkite komentaruose savo mintimis 🙂